Neden Online dating/arkadaşlık düşündüğünüzden daha klas?

Image and video hosting by TinyPic

Online dating in yüzü hızla değişmekte. İnternet üzerinden tanışıp iletişime geçmek  artık çaresiz, çılgın kişilerin hobisi değil. Tersine artık değişen kültür ve değişen teknolojimizin harika bir kombinasyonu.Kendine güvenen, çekici bekarların birbirlerini bulmak için kullandıkları ayrı ve önemli bir araç durumunda.

Online dating/arkadaşlık ciddi bir şekilde işe yarıyor.

Günümüzde bir çok kişi farklı ülkelerde yaşamalarına rağmen ruh eşleri ile internet arkadaşlık siteleri aracılığı ile karşılaşarak mutlu beraberliklere adım atıyorlar.

İnternet arkadaşlığı günümüz insanının dizaynını yaptığı değişen kültürün doğal bir parçası

Facebook, twitter gibi sosyal siteler aracılığı ile bilgilerimizi paylaşıyor, arkadaşlarımızla iletişimde bulunuyoruz. İnternet üzerinden  aşkı bulmayı  gerçek yaşamda bulamadığımız için değil, artık günümüzün online sosyal yaşamının doğal bir parçası olduğu için tercih ediyoruz.

Online dating/arkadaşlık değerli zamanınızı  korumamıza da yardımcı oluyor.

 

 

Hanımlar için İnternette Güvenli Flört Önerileri

Image and video hosting by TinyPic

Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın

Güvenli  internet iletişiminde ilk ve en önemli önerimiz kişisel bilgilerinizi asla paylaşmamanız. Online profilinizi oluştururken ve flörte başladığınızda özellikle kimlik bilgileriniz, adresiniz,email adresiniz telefon numaranız ve banka bilgilerinizi tanımadığınız  kişilerle paylaşmayınız.  Ancak internet arkadaşınızı çok iyi tanıdığınızdan emin olduğunuzda kişisel bilgilerinizi ihtiyaç duyarsanız paylaşmayı tercih ediniz.

Acele Etmeyin

Bir kaç kez emailleştiğiniz ya da dating siteniz araciliği ile gönderdiğiniz mesajların sonunda beğendiğiniz erkekle hemen buluşmak isteyebilirsiniz. Önerimiz dating sitenizin size sunduğu olanakları kullanarak öncelikle yakından tanımaya çalışmanız ve acele etmemenizdir. Genellikle internet üzerinden gelişen ilişkilerde yüzyüze bir ortamda buluşmadan önce verilen süre ortalama üc haftadır.

Güvenli  Bir İlk Buluşma Planlayın

İnternet arkadaşınızla iletişiminizde kendinizi  ilk buluşma için hazır hissettiğinizde, kendisi ile yüzyüze görüşmeniz için uygun zaman geldi demektir.

Bazı güvenlik önlemleri ile istemediğiniz   hoş olmayan yada tehlikeli olabilecek ortamlarin riskini de azaltabilirsiniz;

İlk buluşmanız için kalabalık herkese açık ortamları tercih edin.

Arkadaşlarınızdan yada ailenizden birisine buluşacağınız kişinin adını, buluşma adresinizi iletin. Cep telefonunuzun yanında olduğundan emin olun ve buluşmanız bittiğinde iyi olduğunuzu kendilerine iletin.

Çevrenizden tanıdığınız başka bir çiftin de olacağı ikinci bir buluşmayı düşünün. Böylelikle hem kendinizi daha güvende hissedebilir hem de  gerginliğinizi en az seviyeye indirebilirsiniz.

İlk buluşmanızda kendi hesabınızı kendiniz ödemeyi düşünün. Bazı  beyler sizin hesabınızı da ödediğinde sizin kendisine birşeyler borçlu olduğunuzu düşünebilirler.

İlk buluşmalarınızda  kontrollu olmanız önemidir özellikle alkol konusunda dikkatli olun.

İçinizdeki Sese Kulak Verin

Online arkadaşınız ile iletişiminin herhangi bir noktasında birşeylerin doğru olmadığını hissettiğinizde, içinizdeki sesi dinlemek en doğrusudur. Karşınızdakinin davranışlarını, tarzını anlattıklarını incelemeye alın. Kendinizi iyi hissetmemeye devam ettiğinizi fark ettiginiz takdirde  bulunduğunuz ortamdan uzaklaşın ya da ilişkinizi bitirin ve kendinizi güvene alın. Güvenliğiniz birinci planda gelmektedir ve karşınızdaki kişi buna saygı göstermek durumundadır.

 

Profilinizde Sahte Bilgiler Kullanmanın Riskleri Nelerdir?

Image and video hosting by TinyPic

Online arkadaşlık sitesine yeni üye oldunuz ve profilinizi oluşturuyorsunuz, kendinizi  nasıl tanıtacağınıza karar vermek çok önemli.  Müstakbel eşiniz/aradaşınızın  öncelikle sizin hangi özelliklerinizi göreceğine karar vereceksiniz.

Böyle bir noktada "Ne kadar beyaz yalan  kullanabilirim" şekilde aklınıza fikirlerin gelmesi çok doğal.

Eğer gerçekten önemsiz küçük bir yalan olursa belki çok yaralamayabilir. Örneğin, normal boyunuzdan bir iki santim daha uzun olduğunu iletmek, yada kilonuzun oldugundan bir iki kilo daha az göstermek gibi. Böyle ölçülemiyecek kadar küçük farklılıklar karşılaştığınızda  dikkati çekmeyebilir.

Ancak  kazancınızın, normal kazancınızın çok  üzerinde olduğunu yazar  yada günde iki paket sigara içerken çok az sigara içtiğinizi yazarsanız, bu durumu karşı tarafın günün birinde öğreneceği gerçeğini de  kendinize  hatırlatmanız yerinde olacaktır.

Gerçekler  sonunda ortaya çıkacaktır. Ve karşınızdaki kişi tesbit ettiğinde büyük bir ihtimalle kaybedeceğiniz şeyler;

Yalancı gibi görüneceksiniz

Kimse yalanı sevmez, yalan ne kadar önemsiz olursa olsun,  müstabel eşiniz yalanınızı öğrenir öğrenmez, kendisine bunun dışında  daha kaç yalan söylediginizi merak edecektir.

Kendine güvensiz birisi gibi görüneceksiniz

Kendine güven  karşı cinsi cezbetmede çok önemli bir faktördür. Karşınızdaki doğru olmayan bilgiler verdiğinizi tesbit ettiğinde, otomatik olarak, sizin kendisine uygun bir  eş olmadığınızı düşündüğünüz için böyle yalanlara başvurduğunuzu düşünecektir.

Büyük bir ihtimalle arzu ettiğiniz  noktaya ulaşamıyacaksınız

Eğer futbol sevdiğinizi yazarsanız muhtemelen futbola ilgisi olan ve paylaşmak isteyen kişiler in ilgisini çekecektir. Salsa dans sevdiğinizi iletirseniz  bu dansı seven kişilerin ilgisini çekeceksinizdir.  Ve eğer  yılda  çok yüksek rakamlarda kazancınız olduğunu iletirseniz de büyük bir ihtimalle benzeri kazançları olan kişilerin dikkatini çekeceksi niz.

Bu nedenle, en ideali kendinizi olduğunuz gibi tanıtmak ve gerçek kişiliğinizi paylaşmak olacaktır. Kendinizi değil de arzu ettiğiniz bir maske ile kendinizi tanıtarak size en uygun olan kişiyi bulmak çok zor olacaktır.

Gerçek kendisini her zaman gösterecektir.  Kendinizi zor duruma düşürecek davranışlardan kaçının ve güzel başlangıçlarınıza hep gerçekleri anlatarak başlayın.

Mutluluklar hep yanınızda olsun….

This content requires JavaScript.